20 креативни предлози како да ги носите кадифените фустани оваа сезона

Точка

14/11/2019

18:07

884

Големина на фонт

а а а

Еден од триковите во ормарот на секоја тренди дама е токму женствениот фустан од кадифе.

Овој модел е идеален за сите прилики, а истиот ќе направи да изгледате одлично каде и да се појавите. 

Причината се крие во материјалот кој ја прави секоја комбинација посебна и раскошна, додека кројот во целата приказна ќе внесе дополнителна елеганција.


Моделите на преклоп и кадифените фустани до колена се најчестата опција на шик девојките, а нема да погрешите и ако одберете посветли ткаенини и поинакви кроеви како “слип” или макси модели.

Доаѓаат во цела палета на бои, додека боите како смарагдно зелена и типичните есенски тонови како боја на вино или сенф се всушност и најпопуларни. Комбинирајте ги со високи потпетици, раскошни обетки и капут до колена за свечените прилики, а за дневните комбинации ќе ви бидат потребни кошули, фармерки или блејзери.


Многу вљубенички во модата веќе ги додадоа ваквите фустани во својот ормар, а ако сè уште не сте го набавиле овој модел за студените денови, веруваме дека комбинациите во продолжение ќе ве поттикнат да го додадете ова впечатливо парче облека во својата гардероба.
Спонзорирани линкови

Маркетинг