Black Badge изведбата на Rolls-Royce Cullinan ќе ве остави без зборови

Точка

08/11/2019

16:15

1.347

Големина на фонт

а а а

Првиот џип на британската компанија отсега е достапен и во специјалната изведба наречена Black Badge.

Rolls-Royce Cullinan Black Badge пристигнува 22-инчни фелни, надворешен пакет Shadow Line, детали во жолта боја и уште подобри перформанси.

Веќе познатиот 6,75-литарски V12 агрегат сега нуди за 29 коњски сили поголема моќ, односно вкупно 600 коњски сили и 900 Nm максимален обртен момент. За пренос на силата е задожен 8-степенскиот ZF менувач.


Агрегатот и шасијата се дополнително „средени“ во поглед на динамичките перформанси, па овој џип на Rolls-Royce станува уште подобар од оригиналот.

Спонзорирани линкови

Маркетинг