Стигнаа првичните прогнози: Познато колку ќе отсуствува Суарез по повредата против Атлетик Билбао

Дерби

17/08/2019

13:30

1.621

Големина на фонт

а а а

Уругвајскиот интернационалец од редовите на Барселона, Луис Суарез мораше да го напушти теренот на вчерашниот натпревар против Атлетик Билбао поради повреда.

Суарез се повреди и мораше да биде заменет во 37. минута од страна на Рафиња Алкантара. За негова, но и несреќа на Барселона, Уругваецот прими топка и излезе сам пред голманот на Билбао, но бидејќи беше повреден, не можеше да шутира како што сака, па ја погоди само стативата.

Веднаш потоа ја напушти играта, а од Барселона соопштија дека се работи за повреда на листот на десната нога. Напаѓачот денес беше на испитувања, а набрзо треба да оди и на детални испитувања, по што и официјално ќе се знае колку ќе отсуствува.

Првичните прогнози кои ги лиферуваа медиумите во Шпанија се дека Суарез ќе го нема на терените во слените три до четири недели.Спонзорирани линкови

Маркетинг