Чопор од лавови уловил голем бизон, но потоа дошло до неочекуван пресврт

Точка

14/08/2019

19:49

10.168

Големина на фонт

а а а

Понекогаш постојат ситуации за кои мислиме дека се решени, но потоа се случува нешто кое ќе го уништи тој впечаток.

Оваа ситуација ја потврдува и примерот од животинскиот свет.

На снимката која почна да се шири на социјалните мрежи гледаме чопор од лавови кои успешно уловиле бизон, но плановите им ги расипала нивната меѓусебна “расправија“.

Прво две лавици влегле во конфликт поради пленот, а потоа им се придружиле и останатите.

Нивната борба толку многу им привлекла внимание што заборавиле на уловеното животно.

Бизонот кога воочил дека лавовите повеќе се посветени на меѓусебниот конфликт отколку на него, едноставно станал и мирно си заминал.

Погледнете ја снимката:

##https://twitter.com/TheScaryNature/status/1161618992395460609##
Спонзорирани линкови

Маркетинг