ВО ЖИВО: Магична еуфорија на плоштадот „Македонија”

Нетпрес

03/06/2019

22:42

2.358

Големина на фонт

а а а

Сите навивачи на Вардар се собраа на плоштадот во Скопје да ги пречекаат европските шамиони на Вардар. Тие слетаа на аеродромот во Скопје каде што од таму ќе појдат на плоштад. Градот е преполн со граѓани од сите возрасти, деца, возрасни, жени и мажи.

На скопскиот аеродром во моментот има околку 5.000, 6.000 граѓани кој ја слават европската победа на Вардар со придружба на големо полициско обезбедување.

Ракометарите на Вардар веднаш по пристигнувањето отворија пиво да наздрават за големата победа. Центарот на градот е полн со возила кој кружат со знамињата на Македонија и Вардар.Спонзорирани линкови

Маркетинг