Малолетник од Скопје пробол 13-годишно момче

Макфакс

14/03/2019

16:43

802

Големина на фонт

а а а

На скопската улица Гоце Стојчевски, во попладневните часови на 13 март, 14-годишник физички нападнал малолетник една година помлад од него и при тоа со остар предмет му нанел убодна рана.

Повредениот 13-годишник бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, каде што му била укажана лекарка помош.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.Спонзорирани линкови

Маркетинг