Како до здраво и ефикасно намалување на вишокот килограми на долгорочен план

Точка

30/05/2018

17:00

3.677

Големина на фонт

а а а

Повеќето од нас кога станува збор за губењето на вишокот килограми, сакаме тоа да се случи брзо и едноставно. Сепак, сите истражувања кои се направени околу оваа проблематика укажуваат на тоа дека губењето на килограмите е најефективно и најздраво кога тој процес не се случува преку ноќ и уште поважно, кога се храните здраво и внесувате во вашиот организам се што му е потребно за тој нормално да функционира.

Доколку размислувате да започнете со програма за слабеење, пред да ја поставите својата цел, многу е важно да ги разберете и другите придобивки од губењето на вишокот килограми. На тој начин ќе бидете и повеќе мотивирани во моментите кои ќе ги чувствувате како кризни во целиот процес. Фокусирајте се на процесот како на едно патување, без да се опседнете со крајната цел и исход.


Често е тешко да се компонира програма за исхрана која ќе ги содржи сите нутритиви кои ви се потребни, а воедно да не внесувате шеќери или масти кои го успоруваат процесот на слабеење и не се најпогодни за здравјето. Исто така, при ваквите програми за исхрана често храната која треба да ја јадете има недостатоци од хранливи вредности кои му требаат на телото.


Кај нас постои нутриционистичка програма која содржи сѐ од хранливите вредности кои ви се потребни за да се одржите во добро здравје и воедно да се ослободите од вишокот килограми. NuMe е храна која не содржи ГМО, се базира на висок процент на протеини и со оваа храна ги внесувате сите хранливи вредности кои му се потребни на организмот. Кај другите диети чувството на глад и потреба за повеќе храна е честа појава, но не и во овој случај.


Нутриционистичкиот план на NuMe содржи протеински шејкови, супи и кранчови во повеќе вкусови. Со NuMe доволни ви се шест оброци во денот и без да консумирате друг вид на храна, вие ќе се ослободите од вишокот килограми и во целост ќе ги внесете сите хранливи вредности кои е потребно да ги прими организмот во текот на денот. Начинот на подготовка е многу едноставен и брз и уште една поволност е што оваа храна можете да ја носите секаде со себе.


Земете ги предвид сите сегменти во вашиот живот врз кои слабеењето ќе делува позитивно. Тука ќе ги вклучиме психичкото и физчкото здравје, како и вашиот социјален живот. Уште една работа која може да ја направите за да ја задржите мотивацијата е да водите дневник. Доколку си запишувате секојдневно што правите и што јадете, кога ќе дојде кризен момент и ќе се навратите наназад ќе ви биде мотив да продолжите понатаму.

Здравствените придобивки (поради високиот процент на колаген во NuMe):

- Намалено ниво на холестерол.
- Намален ризик за појава на дијабет.
- Намален крвен притисок.
- Намален ризик за срцеви заболувања.
- Подобрена крвна слика.
- Намалена болка во грбот и зглобовите.
- Подобрување на спиењето.
- Намален ризик за остеоартритис.
- Мазна и сјајна кожа.
- Побрз раст на косата.

Придобивките во секојдневниот живот:

- Поактивен социјален живот.
- Поголема самодоверба.
- Поголема енергија.
- Подобрена сексуална активност.
- Поголема виталност.
- Подобро расположение. 
Спонзорирани линкови

Маркетинг