Авионите не ја избегнуваат само Украина...

Точка

23/07/2014

10:27

2.718

Големина на фонт

а а а

Соборувањето на малезискиот авион над источна Украина го потсетила светот дека цивилните авиони треба да се држат подалеку од воените зони.

Трагедијата на малезискиот авион на истокот на Украина на најлош можен начин го потсетила светот дека цивилните авиони треба да ги избегнуваат воените зони.

Од таа причина неколку американски и европски фирми вчера одлучиле да ги откажат своите летови кон Израел, за да не ја загрозат безбедноста на своите авиони. Ваквиот потег следел откако неколку ракети паднале во близина на меѓународниот аеродром Бен Гурион во Тел Авив на 22-ри јули.


Меѓу авиокомпаниите кои се одлучиле на ваков чекор се United Airlines, American Airlines, Lufthansa, Air France, Alitalia и други.

Воздушниот сообраќај во живо можете да го следите ТУКА


Спонзорирани линкови

Маркетинг