Подновениот Range Rover Velar и со plug-in hybrid верзија

Jaguar Land Rover (JLR) продолжува да ја обновува својата гама, па по Range Rover Evoque, Land Rover Discovery Sport и Jaguar F-Pace, на ред е Range Rover Velar….