Досега невидено: Виртуелен хор кој многумина ги остави без здив!

Точка

26/11/2012

18:34

6.551

Големина на фонт

а а а

Дури три илјади пејачи учествувале во овој интересен и несекојдневен проект!

Имено, диригентот Ерик Витакре претставил нешто сосема поинакво, досега невидено! Неговата визија за виртуелен хор за многу кратко време го воодушеви светот, а откако ќе ги слушнете трите илјади пејачи аматери, веројатно и вие ќе се придружите кон групата на воодушевени! Пејачите аматери работеле со професионалци, се со цел на крајот да може да го изведат ова комплексно дело.

Диригентот Витакре ангажирал луѓе од целиот за сите заедно да ја испеат песната "Water Night". Учествувале точно 3.746 учесници од дури 73 земји ширум светот. Покрај тоа што тој го започнал овој несекојдневен и посебен виртуелен проект, диригентот изјавил и дека бил особено потресен од некои од приказните на бројните кандидати.

Во продолжение можете да го погледнете видеото од овој навистина единствен проект!Спонзорирани линкови

Маркетинг