Еден работник загина во пожар во фабриката „Евројуг“ во Србија

Макфакс

20/06/2024

19:08

2.817

Големина на фонт

а а а

Работник во фабрика загина во пожарот што избувна во утринските часови во фабриката „Евројуг“ во Шид, соопшти денеска општина Шид.

Пожарот во фабриката за бои и лакови „Евројуг“ во Шид е пријавен во 11:30 часот.


Во пожарот загинал фабричкиот работник Перица Јурошевиќ, објави веб-страницата на општина Шид.Спонзорирани линкови

Маркетинг