[ВИДЕО] Рецепт за најкремастиот колач готов за 10 минути – се топи во уста како путер

Точка

28/05/2024

21:15

18.488

Големина на фонт

а а а

Овојпат ќе ви го пренесеме рецептот за најкремастиот колач, готов за 10 минути.

Состојки:

- 300 грама бисквити;
- 200 грама еурокрем;
- 800 милилитри млеко;
- 100 грама шеќер;
- 2 пудинзи со вкус на ванила;
- 400 милилитри слатка павлака;
- 200 грама крем-сирење;
- 100 грама чоколадо за готвење;
- 50 грама маргарин.

Подготовката погледнете ја во видеото:Спонзорирани линкови

Маркетинг