[ФОТО] Злобните коментари не престануваат: Зошто Селена Гомез има толку голем стомак, а не е бремена? Актерката има 31 година и тело на жена од 50 години, еве ја вистинската причина

Точка

20/05/2024

13:06

5.587

Големина на фонт

а а а

Само што Хајли и Џастин Бибер откриле дека очекуваат дете, започнале гласините дека и Селена Гомез е бремена.

Имено, актерката и пејачка се појавила на Канскиот филмски фестивал и во таа прилика во преден план била нејзината фигура, односно зголемениот стомак.


Месеци претходно, забележавме промена на телото на Селена, а додека на социјалните мрежи се наметнало прашањето дали актерката е бремена или не, од нејзиниот маркетинг тим нема ниту глас.


Сепак, самата актерка пред неколку месеци на „TikTok“ покажала како изгледа нејзиниот стомак, односно навела дека нејзиното тело се менува поради лупусот со кој има проблем.

На Селена во 2014 година ѝ бил дијагностициран лупус, а имала и тешка трансплантација на бубрегот. Сега зема лекови за да ја стави болеста под контрола, а тие лекови го менуваат нејзиното тело.


„Лековите ми се исклучително важни и верувам дека ќе ми помогнат. Значи, сега немам тело на модел и никогаш нема да го имам“, зборувала актерката.
Спонзорирани линкови

Маркетинг