На Инстаграм е чист сексапил, но во реалниот живот...: Омилената „чуварка на плажата“ се појави на црвениот тепих и покажа како навистина изгледа

Точка

25/04/2024

10:15

9.737

Големина на фонт

а а а

Без Фотошоп и апликации за разубавување, омилената „чуварка на плажата“ го покажа вистинскиот изглед во шестата деценија.

Актерката Дона Дерико често објавува провокативни фотографии на Инстаграм поради кои многумина ѝ завидуваат на физичкиот изглед. Иако на гореспоменатата мрежа изгледа совршено, реалноста е малку поинаква.

Дона неодамна присуствувала на 25-от хуманитарен настан наречен „Mercy for Animals“ во Лос Анџелес, а за таа прилика понела тоалета во боја на шампањ.


Корсет-фустанот го красел длабоко деколте и тесен крој кој ги истакнувал облините на телото. Оваа 56-годишна актерка своето целокупно издание го надополнила со шминка во земјени тонови и брановидна фризура.


И целокупното појавување на Дерико на овој настан не би привлекло толкаво внимание доколку на социјалните мрежи не се појавеа нејзините фотографии – без филтери и апликации за разубавување.

Како што може да се забележи, таа изгледа поинаку во споредба со Инстаграм фотографиите – биле видливи нејзините минимални брчки, кои се потполно природни за една жена во нејзини години, додека истите не се гледаат на фотографиите на социјалните мрежи.Спонзорирани линкови

Маркетинг