Американскиот актер откри дека сакал да изнајми човек да го убие, причината е трогателна

Точка

23/04/2024

09:37

3.502

Големина на фонт

а а а

Актерот Џанкарло Еспосито неодамна откри дека сакал да изнајми платен убиец да го убие.

Имено, американскиот актер, кој е најпознат по улогата во серијата „Breaking Bad“, во емисијата „Jim&Sam“ откри дека тоа сакал да го направи поради своето семејство.

Бидејќи се наоѓал во лоша финансиска ситуација, со убиството сакал да го реши финансиското прашање. Планот бил дел од парите од животното осигурување да се проследат на неговото семејство.


„Моето размислување беше: „Еј, дали добиваш животно осигурување ако некој се самоубие? Дали тие добиваат леб?“. Мојата сопруга немаше поим зошто ја прашувам. Кога некој би ме убил, моето семејство би ги добило парите од осигурувањето. Имав 4 деца. Сакав да имаат живот“, објаснил Еспосито.

Тој истакнал дека тоа било во 2008 година и дека во тоа време бил во искушение. За среќа, престанал да размислува за тоа откако сфатил како неговата смрт ќе влијае на децата.


„Тогаш почнав да мислам дека тоа не е одржливо бидејќи болката што ќе им ја предизвикам ќе трае доживотно, а ќе постои траума што само ќе ја продолжи генерациската траума од која се обидувам да се оттргнам. Светлината на крајот на тунелот беше снимањето на серијата 'Breaking Bad'“, изјави актерот.

Најзначајната улога на Еспосито како наркобосот Гас Фринг започна како гостинска улога во втората сезона на хит серијата, пред да стане редовен член на актерската екипа. По „Breaking Bad“, Еспосито ја повтори улогата во серијата „Better Call Saul“, а имаше и незаборавни настапи во „The Mandalorian“, „The Boys“ и „Dear White People“.Спонзорирани линкови

Маркетинг