[ВИДЕО] Погледнете како „SWAT“ им направи заседа на крадци на автомобили

Точка

22/04/2024

15:32

9.940

Големина на фонт

а а а

Регионалната полиција на Јорк (YRP), полициска служба која патролира во подрачјето на Торонто, северно од центарот на градот, објавила видео од диво апсење на осомничените, вооружени крадци на автомобили, кое вклучувало сирени, полицајци во полна тактична опрема и најмалку четири полициски возила кои насилни се забиваат во сомнително возило. Имајте на ум дека снимката е многу драматична.

Украден автомобил како возило за бегство

Според соопштението за медиуми од „YRP“, првиот дел од снимката прикажува тројца крадци на автомобили како се обидуваат да украдат „Mercedes GLC“, но на крајот не успеваат во тоа откако сопственичката на мерцедесот и нејзиниот сопруг возвратиле. Крадците се повлекле и се вратиле до белото возило „Acura RDX“ за бегство – автомобил кој според полициските информации исто така е украден една недела порано.

Истата „Acura‘ е користена во успешна кражба на сино „BMW“ во Торонто следниот ден, но „осомничените кои се вмешани во таа кражба на автомобилот на крајот ги обвинила полициската служба на Торонто на 12-ти април 2024-та година, откако удриле во возило на полицијата на Торонто.

SWAT во акција

Снимката од погоре е направена на 13-ти април. „RDX“ кој побегнал бил лоциран и инспекторите на „YRP“, заедно со единицата за итни случаи на „SWAT“, тргнале во апсење. „Употребени се флешбенгс, уреди за дистракција кои произведуваат блесок и гласни звуци“, стои во соопштението.

Тројцата осомничени почнуваат да бегаат пешки и може да се види како го фрлаат тоа што полицијата тврди дека е полно огнено оружје.

Сите тројца мажи – на возраст од 18, 16 и 15 години – се обвинети за бројни престапи со огнено оружје, но полицијата верува дека други осомничени од истата криминална банда се и натаму на слобода.
Спонзорирани линкови

Маркетинг