Реал во шок, на Жосел му отекуваат нозете

Макфакс

24/02/2024

15:04

2.746

Големина на фонт

а а а

Напаѓачот на Реал Мадрид, Хозе Луис Мато Санмартин, попознат како Хоселу, нема да конкурира за место во тимот за утрешниот натпревар со Севилја.

Искусниот фудбалер ја обнови повредата и ќе биде надвор од терените три недели поради едем на коските.

Отсуството на искусниот напаѓач на Реал Мадрид на позајмица од Еспањол и Џуд Белингем му ја отвори вратата на суперталентираниот Арда Ѓулер барем оваа недела да добие повеќе минути на теренот.Спонзорирани линкови

Маркетинг