РЦУК: Дел од Општина Карпош без струја

Макфакс

24/02/2024

10:33

1.698

Големина на фонт

а а а

Без електрична енергија денеска од 9:00 до 13:30 часот ќе бидат дел од корисниците лоцирани околу пералната „Smartwash“ на крстосницата меѓу булевар „Илинден“ и булевар „8 Септември“.

Нема да работат и семафорите на дадената локација и коисниците лоцирани до Факултетот за драмски уметности (ФДУ).

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради изведување технички интервенции во електродистрибутивната мрежа.Спонзорирани линкови

Маркетинг