Ни Лејди Гага не одолеа: Поп-ѕвездата во „Cybertruck“

Точка

19/02/2024

21:08

5.740

Големина на фонт

а а а

Лејди Гага е позната како поп-ѕвезда која носи иновации или меѓу првите ги усвојува, а изгледа дека тоа се однесува и на превозот.

Новите фотографии ја прикажуваат Лејди Гага во еден од новите модели на „Tesla Cybertruck“ – конкретно, се гледа како носи кафе во рака и седнува на совозачкото седиште на овој пикап.

Изгледа дека само оние со добри врски засега успеале да дојдат до новото хит возило на „Tesla“, бидејќи меѓу купувачите бил и сопругот на Серена Вилијамс, ко-основачот на „Reddit“ Алексис Оханијан, додека некои ѕвезди, како Спајк Ли, сè уште се на листата на чекање.

Гага се забавува со директорот на фондацијата „Parker“ Мајкл Полански од 2020-та година, а двајцата неодамна биле фотографирани на „Superbowl“ додека навиваат за екипата на Сан Франциско.

Бидејќи и порано Полански бил фотографиран во возила на „Tesla“, можно е и овој „Cybertruct“ да е негов.

На барањето за коментар од странските медиуми, Полански сè уште не одговорил.
Спонзорирани линкови

Маркетинг