Рој Кин за Марсијал: Постигнува гол на секои 14 години

Макфакс

04/12/2023

12:58

758

Големина на фонт

а а а

Зад Манчестер јунајтед е уште една сезона за заборав. Во Лигата на шампионите само теоријата ги води во нокаут фазата, а во Премиер лигата се седми на табелата.

Во саботата Јунајтед загуби во Њукасл (1:0). Како играа избраниците на Ерик тен Хаг, можат да бидат среќни што примија само еден гол.

Англиските медиуми пишуваат дека за време на натпреварот дошло до расправија помеѓу тренерот Ерик тен Хаг и Ентони Марсијал.

Тен Хаг полуде на Марсијал во средината на првото полувреме откако Французинот не се врати во одбраната, а во 60. минута наместо него во игра влезе Расмус Хојлунд.

Малку подоцна, во една емисија, легендата на Јунајтед, Рој Кин зборуваше за Марсијал.

„Му простуваме на Марсијал затоа што тој постигнува гол на секои 14 години. Ќе кажам само едно: ако Њукасл не стави под притисок, подобро да ја земеш топката и да му помогнеш на тимот да подигне и да добие малку простор за дишење. Што направи Марсијал? Ја допре топката и ја продаде евтино. Јунајтед се обиде да се ослободи од него пред неколку години. Екипата се оценува според тоа како игра на големите натпревари. Ако Марсијал не е способен за тоа, тогаш можеби не треба да биде играч на Јунајтед“, изјави Кин.Спонзорирани линкови

Маркетинг