[ВИДЕО] Бизарното однесување на кокошките ја шокираше сопственичката: Што по ѓаволите им се случи?

Точка

01/12/2023

14:50

3.830

Големина на фонт

а а а

Девојката по име Бријана Антоанета објави видео на кое е прикажана сцена од нејзината градина, а видеото стана вирално и за само два дена собра речиси 10 милиони прегледи.

На видеото се гледа како сопственичката ги храни кокошките и разговара со нив, но во еден момент сите одеднаш престанаа да трчаат во исто време и се собраа во пред зеленото ласерско светло.

Кокошките се закочија во еден момент, како замрзнати во времето, и не мрдаа, и покрај нејзините обиди да ги натера да се движат.


„Зошто не се движат? збунето прашува таа. Кокошките се помрднаа само по две минути и продолжија да трчаат како ништо да не се случило.

„Дали некогаш сте виделе грешка во Матрицата? Брајана напишала покрај видеото и ги прашала следбениците што по ѓаволите се случува со кокошките. Многу корисници на Тикток се надоврзале во коментарите.

„Тие ја играат играта „Squid Game“. Тие се на црвено светло, само треба да кажете „зелено светло“ и ќе почнат да се движат“, „Да ми се случеше ова, немаше да останам таму повеќе од секунда, а тие не би биле мои пилиња повеќе“, „Каква среќна девојка си што успеа да го снимиш ова“, напишале луѓето во коментарите, а одговарале и оние кои имале објаснување за оваа необична ситуација.
Спонзорирани линкови

Маркетинг