(Видео) Серхио Рамос го постигна 10.000 гол во ЛШ

Макфакс

29/11/2023

21:06

1.531

Големина на фонт

а а а

Севилја, во Б групата, во Лигата на шампионите, по првото полувреме има предност на ПСВ Ајндховен со 1:0. Со победа во овој натпревар, Севилја ќе ги задржи шансите за пласман во нокаут фазата.

Единствениот гол во првото полувреме на „Рамон Санчез Писхуан“ го постгна пранешниот шпански репрезенттаивец, Серхио Рамос во 24.минута.

Голот на Рамос е јубилеен 10.000 гол во Лигата на шампионите.

Интересно и 6.000 гол е дело на Рамос. Во 2013 година, во натпреварот Реал-Манчестер јунајтед тој си постигна авто-гол.Спонзорирани линкови

Маркетинг