Морати откри за што најмногу жали во својата епизода во Интер

Дерби

28/11/2023

11:30

692

Големина на фонт

а а а

Масимо Морати долго години беше прв човек на италијанскиот великан Интер, период во кој клубот имаше подеми и падови, период во кој италијанскиот бизнисмеан се соочи со многу ситуации.

Секако секоја ваква приказна, епизода си има свои позитивности, негативности, а Морати како човек кој е познат кој секогаш говори искрено откри за што најмногу жали во неговиот престој на „Џузепе Меаца“.

- Имаше толку многу работи што можев да ги направам или да не ги направам. Продадени играчи кои можеби требаше да ги задржиме. Доживувајќи ситуации, често правите работи затоа што сте малку принудени. Жал ми е за многу работи.

- Пирло, на пример. Роберто Карлос, друг. Играчите за кои не сме притискале, тоа не затоа што се обидовме сите да ги добиеме. Но, зборувам за продадени играчи бидејќи тоа беше потребно за буџетот, имаше некои причини. Знаевме дека се многу силни, - истакна Масимо.Спонзорирани линкови

Маркетинг