Пукано кон маж на улица во Ѓорче Петров, МВР со детали за настанот

Макфакс

27/09/2023

17:58

1.725

Големина на фонт

а а а

Доцна по полноќ, на подрачјето на Ѓорче Петров во Скопје, две лица пукале кон А.В.(31) и му нанеле прострелна рана.

Од пукањето, како што соопшти МВР, било оштетено и едно паркирано возило „цитроен“.

„А.В. бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“ за укажување помош, а увид на местото извршила екипа на СВР Скопје“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Спонзорирани линкови

Маркетинг