Кијану Ривс препорачува да ги погледнете овие филмови

Точка

27/09/2023

08:05

6.545

Големина на фонт

а а а

Кијану Ривс, холивудската легенда позната по многу култни улоги од Нио во Матрикс до поранешен убиец во Жон Вик, споделил неколку филмски наслови како препорака за публиката.

Во едно интервју за „Esquire“, актерот со читателите на списанието споделил листа на филмови кои секој би требало да ги погледне. Листата првично ја направил за да ја сподели со својата пријателка и колешка од трилогијата Матрикс, Кери Ен Мос, бидејќи таа побарала од него да и препорача добри филмови.

На неговиот список се нашле шест акциони класици кои покажуваат колку е разнолик вкусот на актерот кога станува збор за филмовите.

1. „Leon: The Profesional “

2. „Mad Max 2: The Road Warrior“

3. „Seven Samurai“

4. „La Femme Nikita“

5. „Rollerball“

6. „The Bad Batch“
Спонзорирани линкови

Маркетинг