Инстаграмџика побарала од нејзината фотографија да се отстрани хигиеничарката, тој направил генијален потег

Точка

08/06/2023

21:07

7.922

Големина на фонт

а а а

Најновото Фотошоп „дело“ на Џејмс Фридман е хит на Твитер.

Тој на социјалните мрежи ја стекна титулата „Фотошоп магионичар“, но често неговите фотошопирани фотографии на барање на другите не испаѓаат онака како што тие замислиле.

Така било и овојпат кога извесна Сара Вос го замолила Џејмс да ја отстрани госпоѓата од комунална хигиена која случајно се нашла во позадина.

„Здраво Џејмс, многу ја сакам оваа фотографија, но можеш ли да направиш нешто околу хигиеничарката? Не ја сакам портокаловата боја во фотографијата“, му напишала Сара.

Фридман ѝ ја исполнил желбата и ја отстранил хигиеничарката од фотографијата, но нешто нѝ кажува дека Сара нема да биде задоволна со резултатот...

Еве што добила:Спонзорирани линкови

Маркетинг