Лацио заврши на втората позиција во Серија А по триумфот над Емполи

Макфакс

04/06/2023

09:44

1.566

Големина на фонт

а а а

Лацио славеше на гостувањето кај Емполи со 0:2 и победнички го заокружи шампионатот во Серија А. На крајот ќе го освои второто место со 74 бода, два повеќе од Интер.

Алесио Ромањоли во 48.минута го отвори резултатот, а триумфот го потврди Луис Алберто во судиското продолжение од мечот.

Кремонезе ја победи Салернитана со 2:0, но од следната сезона ќе настапува во Серија Б.
Спонзорирани линкови

Маркетинг