Сите поплавени улици и куќи во Гостивар се исчистени

Макфакс

26/05/2023

09:06

1.724

Големина на фонт

а а а

Сите улици и куќи што беа поплавени во Гостивар се исчистени, a последиците од дождот санирани.

Центарот за управување со кризи објави дека екипите на Комуналец и противпожарната бригада во Гостивар синоќа биле повлечени.

Гостивар вчера го зафати силно невреме, пришто поплавени беа куќи и улици, а на места имаше и одрони.

Невремето најмногу го зафати селото Беловиште.Спонзорирани линкови

Маркетинг