Пресврт во тивката војна меѓу Хејли Бибер и Селена Гомез: Манекенката ѝ се обрати на пејачката, а за нејзината реакција зборува цел свет

Точка

24/03/2023

21:05

9.913

Големина на фонт

а а а

Селена Гомез денеска се обратила на социјалната мрежа Инстаграм и конечно ја прекинала тишината за конфликтот со сопругата на нејзиното поранешно момче Џастин Бибер.

Односот на Хејли Бибер и пејачката Селена Гомез може да се карактеризира како топло-ладен.

Тие две се главна тема на светските медиуми откако поранешното момче на Селена Гомез – Џастин Бибер со кој беше седум години во врска, ја започна љубовната романса со Хејли Бибер со која во меѓувреме се венчаше.


Нивната „војна“ трае со години, а кон крајот на минатата година тие се обиделе да стават точка на гласините кога се појавиле заедно на некој настан.

Потоа испливаа нови детали и низок потег на Хејли. Еден од нив е дека таа и нејзината другарка Кајли Џенер се потсмеваа на веѓите на Селена на социјалните мрежи.

Овој неславен потег реалити ѕвездата ја чинеше следбеници и титула најследената ѕвезда на Инстаграм, а освен што грдото однесување ја тргна од тронот, таа оваа титула ја предаде во рацете на Селена Гомез.

Странските медиуми често пишуваа дека Хејли Бибер е љубоморна на поранешната девојка на својот сопруг, како и дека ѝ пречи тоа што фановите постојано ја поврзуваат со неа.

Меѓутоа, додека Хејли ниже гафови, пејачката со секој свој потег добива уште поголем и симпатии од јавноста.


Така било и денеска кога на Инстаграм ја покажала својата човечка страна.

Имено, пејачката на Инстаграм стори споделила дека Хејли ја исконтактирала и ѝ кажала дека добива закани по смрт и дека се соочува со омраза и негативни работи.

„Ова не е она за што се залагам. Никој не треба да доживува омраза или злоставување. Отсекогаш сум била адвокат за добрина и навистина сакам сето ова да помине“, напишала пејачката чиј хит го носи името „Убијте ги со добрина“.
Спонзорирани линкови

Маркетинг