Сакала да избегне средба со поранешниот љубовник, но фотографите забележале сè: Биле во врска пред неговата популарност, а сега...

Точка

14/03/2023

22:19

11.736

Големина на фонт

а а а

Остин Батлер не победи во категоријата најдобар актер на 95-тото доделување на Оскарите кое беше одржано во Лос Анџелес но самата номинација за него е голем успех.

Младиот актер и тоа како се истакна во главната улога во биографскиот филм за Елвис Присли, а на церемонијата имаше неколку чудни моменти.

Батлер од почетокот на доделувањето до забавата бил во центар на внимание.


Чудно интервју

Актерот на тепихот на Оскарите го интервјуирала актерката Лаверн Кокс за „E!“ магазинот. Му поставила прашање кое инаку ги следи сите нејзини разговори со познатите личности, а тоа прашање сите ги нервира.

„Каква приказна се крие зад твојот аутфит?“, го прашала Лаверн.

„Не знам каква приказна би раскажал. Едноставно ми се допадна оделото“, одговорил Батлер.

Средба со поранешната девојка

Актерот на „Vanity Fair“ забавата се сретнал со актерката Ванеса Хаџинс со која се забавувала девет години, од 2011 до 2020 година. Таа дури му рекла дека еден ден треба да го толкува ликот на Елвис Присли.

Додека Батлер бил со Шерон Стоун, Ванеса поминала покрај нив. Изгледало како Батлер да ја погледнал, но таа го тргнала погледот и поминала покрај нив гледајќи во мобилниот телефон.


Можеби средбата била случајна, а можеби Ванеса сакала да се сретне со Батлер. Тие се забавувале пред неговите „пет минути слава“ и неговата врска со манекенката Каја Гербер со која пристигнал на забавата.

„Повторно тој акцент“

Батлер којшто на Оскарите го победи Брендан Фрејзер и вечерта зборувал со акцент во стилот на Елвис Присли.

Тој акцент го искористил во филмот, но и на доделувањето на наградите по завршувањето и премиерата на биографското остварување.


Некои велат дека со тоа сака да му оддале почит на легендарниот пејач и неговото семејство, а некои дека тоа е само дел од ПР тимот. Експертите објасниле дека не е лесно да се ослободите од одреден изговор на којшто толку многу време сте му биле посветени.
Спонзорирани линкови

Маркетинг