Фармер и неговото магаре имаат посебен однос, снимката прегледана 4 милиони пати

Точка

29/01/2023

13:48

9.536

Големина на фонт

а а а

Со некои животни веднаш се поврзуваме, кога прв пат ќе ги видиме, а со други тоа малку подолг процес. Но, кога човекот и животното ќе се поврзат, обично тоа е прекрасен однос. Токму таков однос, кој е малку и неочекуван, има еден фармер со своето мало магаре.

Снимката погледната четири милиони пати прикажува нераздвоен пар. Магарето е се уште мало, па без поголеми проблеми му седнува на сопственикот во скут, а со главата одмара на неговото рамо. Но, положбата е многу комфорна, а магарето ужива во песната која сопственикот му ја пее.

Можеби најубав момент е оној кога лицето кога кое го снима видеото му приоѓа на човекот од зад грб и го снима изразот на лицето на магарето.

Јасно е видливо дека животното е среќно што седи во скутот на мажот кој му пее. Очигледно е дека ова за двајцата станало своевиден ритуал, бидејќи изгледаат многу релаксирано и задоволно кога се заедно.Спонзорирани линкови

Маркетинг