Инстаграм приказна на Мери Бајрамовска: Кога ќе ве препознае најголемата заедница на светот, тогаш знаете дека сте на вистинскиот пат до животната мисија

Точка

24/01/2023

21:28

7.343

Големина на фонт

а а а

Мери Бајрамовска, попозната како Makeup By Meri е сопруга и мајка на две деца, магистер во областа на туризмот и е вработена на Аеродром Св. Апостол Павле - Охрид.

„Ја имав таа привилегија за мене да пишуваат светски реномирани медиумски куќи како што се: Daily Mail, Cosmopolitan, Bild.de, Glamour Paris, а моите видеа беа прикажани и на неколку телевизии, меѓу кои и турската Tv8. Моите мејкап трансформации денес се сензација на социјалните мрежи Инстаграм, Фејсбук, а дел од нив станаа вирални“, нѝ вели Мери.

Зад Makeup by Meri се крие автентичен мејкап артист, кој ги пренасочува светските модни трендови на шминка кон македонскиот пазар.

„Кога ќе ве препознае најголемата заедница на светот, со повеќе од 3 милијарди активни корисници месечно, тогаш знаете дека сте на вистинскиот пат кон исполнување на својата животна мисија“, вели Мери за Точка.

Приказната на Мери преку 5 фотографии:

1. Додека уметноста е во окото на гледачот, правењето шминка за очи на апстрактни начини ја оживува уметноста. Бидејќи апстрактот може да биде сè што ќе го концептуализирате, неговото преведување во шминка за очи може да биде многу забавно.


2. Помислете на кожа која е сочна, добро хидрирана и полна, како кога ќе излезете од студио за јога. Не само што ќе добиете кожа со заслепувачки сјај, туку е супер лесно да се проба за неколку минути.

Јога кожата треба да го добие тој прекрасен росен изглед со примеси на црвено руменило и осветлувачки техники за истакнување. Со минимална шминка за очи и голи усни, апсолутно ќе ви се допадне изгледот.


3. Ова лето, смела боја на вашите усни е единствениот тренд што некогаш ќе ви притреба. Смелата боја го носи елементот на забава. Додека, пред неколку години, ваквите бои беа константно парче шминка, денес може да се додаде на посуптилни, забавни и лесни за употреба начини.


4. Оваа година се враќаат силни, долготрајни бои, но со помазна, посатенска завршница од пред неколку сезони. Кармините се повеќе кремасти, хидратантни, па дури и со ефект на сјај, да, без да се заборави добар преглед со кој совршено ќе се исцрта устата.


5. Монохроматската шминка е сосема „сигурен“ избор со кој никогаш нема да погрешите. Таа се постигнува лесно и изгледа кул дури и во есен. Сè што треба да направите е да ги нагласите очите, усните и образите со еден ист тон на смирени нијанси.


Автор: Цеце НиколоваСпонзорирани линкови

Маркетинг