(Фото) Моден „безобразлук“ за кој сите зборуваат: Кајли Џенер со оваа тоалета се надмина себеси!

Точка

03/10/2022

22:02

15.593

Големина на фонт

а а а

Што се гледа, а што не се гледа? Што е видливо, а што сокриено? Фустанот кој Кајли Џенер го носела неодамна во Париз е чекор подалеку од популарните „голи“ фустани.

Материјалот од тантела и тил бил „обвиткан“ околу телото на Кајли Џенер. Дизајнерите на фустанот што таа го носела се потрудиле да направат моден скандал, што несомнено било целта.


Ретко кој, како ријалити ѕвездата, можете да претстави ваков модел, што е доказ дека светската мода станува сè поповолна за провокативно дизајнирана облека која има за цел да предизвика, но и да ја истакне женската убавина.

Наголемо се зборува за фустанот во кој се појавила Кајли Џенер. За некои, ваквата облека е пример за невкус во модата, додека за други е провокација во границите на прифатливото.


Како што рековме, водечките дизајнери одамна ги прогласија максимално предизвикувачките фустани за мејнстрим, па кој е подготвен да ги носи...

Спонзорирани линкови

Маркетинг