(Видео) Селена Гомез одговори на интервјуто на Хајли Бибер во кое се зборуваше за тврдењата дека ѝ го „украла“ Џастин

Точка

30/09/2022

20:20

6.158

Големина на фонт

а а а

Селена Гомез се огласи на социјалните мрежи по интервјуто на Хајли Бибер, во кое се зборуваше дали го ѝ „украла“ Џастин Бибер или не.

Во епизодата од 28 септември од подкастот на Алекс Купер, Call Her Daddy, Хајли за првпат јавно се осврна на онлајн „троловите“ и изливите на омраза што ги претрпе поради врската со Џастин Бибер.

Гомез потоа објави видео во живо на ТикТок за да одговори на интервјуто и дополнително да им се обрати на обожавателите кои продолжуваат да испраќаат непријатни пораки до Хајли.

Таа им кажа на следбениците дека некои од коментарите кои Хајли ги испратила биле „гнасни и одвратни“.

Пејачката потоа продолжи: „И тоа не е фер и со никој не треба да се зборува на начинот што го видов. Сè што имам да кажам е дека е неверојатно иронично да објавам нешто што зборува само за убави зборови, бидејќи токму тоа е она што го сакам. Тоа е тоа“.

Таа потоа им се заблагодари на своите фанови за поддршката за нејзиниот трет студиски албум „Rare“.

Таа исто така истакна дека зборовите се важни: „Навистина се важни. Значи, тоа не доаѓа од мене. И само сакам сите да знаете, дека се надевам дека разбирате дека ова е многу поголемо од било што друго“.
Спонзорирани линкови

Маркетинг