(Видео) Дивеење на БББ во Милано со нацистички поздрави и терор

Макфакс

15/09/2022

17:17

3.815

Големина на фонт

а а а

Италијанската јавност е шокрана од однесувањето на дел на навивачите на Динамо Загреб, „Бед блу бојс“, кои беа снимени како прават нацистички поздрави и демолираат една сендвичара во близина на стадионот „Сан Сиро“ пред вчерашниот меч од Лигата на шампионите против Милан.

Видеото на кое навивачите патуваат кон стадионот правејќи нацистички поздрави веќе беше споделени илјадници пати, а во другото видео тие бесот го насочуваат кон една сендвичара пред „Џузепе Меаца“ додека сопственикот ги моли да престанат.Спонзорирани линкови

Маркетинг