Дали ви е страв од Дарко? – Барнли на интересен начин го претстави Чурлинов

Дерби

19/08/2022

16:20

2.507

Големина на фонт

а а а

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов и официјално е нов фудбалер на Барнли. Англискиот клуб го претстави на интересен начин.

„Дали ви е страв од Дарко?“.

Дарко Чурлинов потпиша четиригодишен договор со Барнли. Неговиот досегашен клуб Штутгарт ќе добие отштета од 5 милиони евра.Спонзорирани линкови

Маркетинг