Роналдо набргу ќе ја каже вистината за Манчестер јунајтед

Макфакс

17/08/2022

17:00

1.822

Големина на фонт

а а а

Кристијано Роналдо удри по англиските медиуми велејќи дека тие постојано објавувааат лаги за него и вети дека наскоро ќе ја каже вистината за неговата ситуација во Манчестер јунајтед.

„Ќе ја дознаат вистината во интервју за неколку недели. Медиумите кажуваат лаги. Имам бележник и во последните неколку месеци од 100 вести за мене, само 5 беа вистинити. Таква е ситуацијата“, коментираше Роналдо на Инстаграм.

Во последните месеци вестите велеа дека Португалецот сака да замине од „Олд Трафорд“ во летниот преоден рок, наводно незадоволен од засилувањата на тимот и од тоа што „ѓаволите“ не играат во Лигата на шампионите, но исто така се тврдеше дека повеќе клубови (Атлетико Мадрид, Интер, Милан, Пари Сен-Жермен, Челси, Баерн Минхен…) одбиле можност да го добијат.Спонзорирани линкови

Маркетинг