Влаховиќ со корнер предизвик за Алегри: Немој шефе, тоа ќе боли

Дерби

25/07/2022

12:21

2.295

Големина на фонт

а а а

Душан Влаховиќ одигра една полусезона за Јувентус и мораше да се соочи со специфичниот, подефанзивен стил на тренерот Макс Алегри.

Веднаш се појавија шпекулации дека Србинот нема најдобро мислење за Алегри и не е во најдобри односи со својот тренер, но се чини дека двајцата добро се забавувале на последниот тренинг.

На социјалните мрежи вирално стана видеото на кое Алегри ги соблекува копачките и чорапите и на таков начин успеа да постигне гол од корнер.

Влаховиќ го предупредуваше дека таков удар ќе биде болен, но Алегри потоа одговори во свој стил.Спонзорирани линкови

Маркетинг