Шарл Мишел во посета на Скопје

Макфакс

05/07/2022

07:58

1.108

Големина на фонт

а а а

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, денес пристигнува во посета на Скопје.

Се очекува Мишел во рамките на посетата да ја покаже поддршката на ЕУ за францускиот предлог и да ја потврди заложбата за македонските евроинтеграции.




Спонзорирани линкови

Маркетинг