(Фото) Вака изгледа лицето на најубавата жена на светот: Кога ќе ја извади цела шминка – останува ова

Точка

30/06/2022

21:57

23.551

Големина на фонт

а а а

Фотографите се потрудиле да ја „фатат“ во сосема природно издание и да овековечат што повеќе моменти.

Шарлиз Терон (46) со години е на самиот врв на листата на најубави жени. Според некои истражувања, нејзиното лице е речиси совршено, а со тоа се согласуваат и нејзините обожаватели.

Нејзиниот добар изглед не може да се оспори, но ако се прашувавте дали изгледа подеднакво убаво и без шминка, го имаме одговорот.


Актерката деновиве престојува во Рим со својата мајка, а фотографите се потрудиле да ја „фатат“ во сосема природно издание и да уловат што повеќе моменти.

Пред неколку недели Шарлиз ги изненади сите со драстична промена на имиџот. Имено, таа русата коса, по која беше препознатлива, ја обои во црна.


Оваа нејзина одлука наиде на поделени мислења. Додека некои се воодушевени, на други тоа воопшто не им се допаѓа. А сега имаме можност да ја видиме без грам шминка. Спонзорирани линкови

Маркетинг