Секоја чест! Се се може кога се сака! Момче во теретана докажува се случуваат чуда кога верувате во тебе

Точка

21/06/2022

16:31

14.305

Големина на фонт

а а а

Позитивниот став и вербата во себе се нешто што ни е потребно ако сакаме да ги оствариме своите сништа. Момчето кое останало без една рака ќе ве увери дека се во животот е можно кога верувате во тоа и доволно е да се трудите.

На Твитер се појавила неверојатна снимка од момче кое останало без една рака, но тоа не го спречило да крева тегови во теретана.

Снимката е прегледана околу 100.000 пати, а докажува дека се е можно кога верувате дека е. Иако има само една рака, момчето успеало да крене голем тег.

Неговата волја и нескршлив дух се нешто што ги воодушевило корисниците на социјалните мрежи. Дури и кога ќе потклекнете и помислите дека нешто не можете, погледнете го видеото кое го воодушеви интернетот.Спонзорирани линкови

Маркетинг