Лацио на крај ја расипа забавата при збогувањето на Киелини и Дибала

Макфакс

16/05/2022

23:44

2.705

Големина на фонт

а а а

Лацио во последните мигови извлече 2:2 на гостувањето во Торино на дуелот против Јувентус, на кој домашните фанови се збогуваа со своите досегашни миленици, Џорџо Киелини и Пауло Дибала. Тие заминуваат и добија огромен аплауз на отворена сцена.

Душан Влаховиќ во десеттата минута донесе водство за Јувентус, а го удвои Алваро Мората во 36.минута. На почетокот на вториот дел Алекса Сандро ја затресе сопствената мрежа, а „старата дама“ во финишот го загуби триумфот. Сергеј Милинковиќ – Савиќ во шестата минута од судиското продолжение постигна гол за израмнување.
Спонзорирани линкови

Маркетинг