Ребека за „Бекстејџ“: Тоше многу ми помогна за здравјето на Маркијан

Точка

26/01/2022

11:59

10.186

Големина на фонт

а а а

Пејачката Ребека Јанковска Ристески е жена од која може многу да се научи. И покрај сите тешкотии кои ѝ ги задава животот, таа не ја трга насмевката од своето лице.

Во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ“, поточно, во изданието кое беше посветено на Тоше Проески, открива работи кои досега никогаш јавно не ги кажала.

15 години Ребека никогаш јавно не зборувала за Тоше, а има многу што да каже. Осум месеци биле во иста продукциска куќа, многу концерти заеднички, патувања, турнеи…

Погледнете го видео интервјуто во кое Ребека раскажува и како Тоше ѝ помогнал за здравјето на нејзиниот син Маркијан.Спонзорирани линкови

Маркетинг