„Баба е жена која нема свои деца, а дедо е исто така баба, само човек“: Урнебесни изјави на деца кои искрено ќе ве насмеат

Точка

02/12/2021

20:26

16.437

Големина на фонт

а а а

Денеска ви претставуваме листа од неколку детски изјави кои успеале да насмеат бројни корисници на социјалните мрежи.

Тие се само уште еден доказ дека децата се генијалци и дека разбираат многу подобро отколку што мислиме.

- „Кога мама му е лута на тато, не ѝ давај да ти ја чешла косата“.

- „Ако си добил лоша оценка на училиште, покажи ѝ ја на мама додека зборува на телефон“.

- „Мајка: Ах, цела куќа е хаос.
Син (4 години): Не грижи се, мамо. Секогаш е чиста наутро, само почекај до тогаш“.

- „Повеќе ја сакам сестрата на мајка ми отколку мојата. Сестрата на мајка ми ми е тетка, а мојата не ми е ништо“.

- „Полуостров е остров кој сè уште не е направен до крај“.


- „Баба е дебела затоа што е полна со љубов“.

- „Жителите на Сардинија се викаат Сардини“.

- „Кога се роди мојот брат, мораа да го стават во акумулатор“.

- „Не сум крстен, но затоа сум вакциниран“.

- „Не знам колку години имам, тоа постојано се менува“.

- „Аквариум е мало стаклено море во кое живеат домашни риби“.

- „Баба е жена која нема свои деца. Таа ги сака девојчињата и момчињата кои се деца на други луѓе. Дедо е исто така баба, само е човек. Тој оди на прошетка со момци кои не се млади, па разговараат за риболов и други нешта“.

- „Кравите не смеат брзо да трчаат за да не го истурат млекото“.Спонзорирани линкови

Маркетинг