(Видео) Меси тргна во опасна контра, навивач влета на теренот и ја прекина акцијата

Дерби

25/10/2021

08:43

2.784

Големина на фонт

а а а

Олимпик Марсеј и Пари Сен Жермен одиграа без победник во дербито во Лига 1, меч кој воедно беше последен во ова 11. коло.

Ова беше средба на која немаше премногу возбудувања, паднаа два гола во првиот дел, меѓутоа истите со помош на ВАР беа поништени поради офсајд ситуации. Во вториот дел Хакими заработи директен црвен картон, па „светците“ очекувано повеќе беа фокусирани да го одбранат својот гол, отколку да го загрозат оној на домаќините кој го бранеше Лопез.

Меѓутоа во 73 минута се отвори контра за гостите која ја предводеше Меси, контра која можеше да биде многу опасна, ама истата не можеше да се заврши, комплетира затоа што од трибините на теренот влета навивач кој со трчање стигна до Аргентинецот.

Играта беше прекината, обезбедувањето регаираше и го изнесе натрапникот надвор од тревникот.Спонзорирани линкови

Маркетинг