Видео: По 14 години еден од најдобрите пријатели на Тоше се реши да прозбори за несреќната ноќ

Точка

18/10/2021

21:59

23.962

Големина на фонт

а а а

Многумина во саботата се сеќаваа на денот пред 14 години кога од овој свет замина нашата најголема музичка ѕвезда, Тоше Проески.

Тоше остави траен белег на музичката сцена, остави безброј хитови, кои се слушаат и ќе се слушаат уште многу години.

Многу генерации израснаа со неговите хитови, салите и плоштадите беа полни на неговите настапи, беше миленик на цел Балкан, но и пошироко.

На тoj ден неговите обожаватели посебно се присетуваат на него, а после 14 години неговиот голем пријател Сретен пред камерите на „Бекстејџ“ се одлучи да прозбори и си ја отвори душата за таа кобна ноќ.Спонзорирани линкови

Маркетинг