Есенска инспирација: 15 комбинации во портокалови нијанси

Fashionel.mk

23/09/2021

16:43

7.722

Големина на фонт

а а а

Ако веќе не сте го смениле гардероберот од летен во есенски, веќе можете да го сторите тоа. Доколку имате портокалови парчиња, ставете ги во преден план, бидејќи портокаловата повторно доминира на уличната мода.

Од монохроматски изгледи, одела, џемпери, здолништа, фустани и комбинизони, па се' до комбинации што вклучуваат модни додатоци во портокалова нијанса, можностите да ја вклопите во вашиот стил се бројни.

Бојата на зајдисонцето, на есенските листа, сезонските овошја ќе ви внесе доза топлина во есенскиот изглед.

Ние во продолжение пронајдовме неколку предлози кои се надеваме ќе ви послужат како инспирација:
Спонзорирани линкови

Маркетинг