(Видео) Пејачката Мартина со грутка во грлото првпат проговори за убиениот сопруг Тозо: „Ќерка ми мисли дека татко ѝ уште е жив“

Точка

15/09/2021

22:18

12.922

Големина на фонт

а а а

Мартина е поп пејачка која остави трага на домашната музичка сцена. Икако веќе 13 години не е дел од јавниот живот, таа беше топ тема низ чаршијата, но и низ медумите поради својот љубовен живот.

Во ексклузивна исповест која реткој кој домашен артист ја дава, Мартина искрена до срж, со грутка во грлото се отвори пред камерата на естрадниот магазин Бекстејџ.

Првпат проговори за болката која ја доживеала пред три години и која никако не поминува.

Таа кобна ноќ во последните денови на септември, кога нејзиниот сопруг Антонио Парапулов беше еден од починатите во возилото Сеат алтеа, кое беше изрешетано со истрели од автоматско оружје, а за кое до денес за јавноста се непознати сторителите од другото возило во движење. Јавноста тогаш, а и се уште шпекулира, но Мартина решила да стави крај на сите лаги.

Целата исповед погледнете ја во видеото.Спонзорирани линкови

Маркетинг