Принцот Чарлс стапнал во измет од крава, неговата реакција повторно ја насмеа британската јавност!

Точка

26/07/2021

21:40

5.750

Големина на фонт

а а а

Принцот Чарлс со своите гафови постојано ја смее британската јавност, а најновото е она што му се случило во Харогејт, Северен Јоркшир на настанот "Great Yorkshire Show".

Додека ги разгледувал биковите, принцот стапнал во измет од крава.

"Му реков дека тоа е среќа, ние така велиме секогаш", рекла судијката на манифестацијата.

Откако го исчистил чевелот, принцот во придружба на сопругата Камила се сретна "очи в очи" со победникот, 1.550 килгорами тешкиот бик по име Морали Ребел Кикс.
Спонзорирани линкови

Маркетинг