„Marvel“ ги покажа првите кадри од долгоочекуваниот филм „Eternals“, фановите воодушевени

Точка

04/05/2021

14:05

1.890

Големина на фонт

а а а

„Marvel Studios“ конечно ги покажа првите кадри од „Eternals“ - долгоочекуваниот филм на наградената режисерка со Оскар, Клои Жао.

Освен фотографиите кои фрлаат поглед кон претстојниот блокбастер, „Marvel“ овие денови го откри и името за продолжението на „Black Panther“, „Black Panther: Wakanda Forever“, како и името за продолжението на „Captain Marvel“, „The Marvels“.

Студиото кое што е во сопственост на „Disney“ исто така ги покажа и службените логотипи за двата филма, како и за некои други кои што треба да излезат од нивната продукција.

„Marvel Cinematic Universe“ ќе продолжи со емитување на првата сезона на „Loki“ на 11 јуни, по што ќе следи излегување на долгоочекуваната „Black Widow“ на 9 јули, пренесува „Bro Bible“.

Инаку, во „Eternals“ ќе глумат Анџелина Џоли, Ричард Мeден, Селма Хаек, Кит Харингтон и други познати актери.

Според претпоставките филмот би требало да се промовира во месец ноември. Спонзорирани линкови

Маркетинг